12 Eylül 2010 Pazar

Lumigan - Yeni resim


EDIT: Yazının üzerinden 4 yıl geçtiği halde hala Lumigan kullandım, yan etki yaşadım veya gözümü kaybediyordum tarzı yorumlar ve emailler geldiği için bu uyarıyı ekleme zorunluluğu duydum. Lütfen bu yazıyı okumadan önce LUMİGAN HAKKINDA UYARI! yazısını okuyun.

25 Haziran'da başlayan Lumigan maceram devam ediyor. Kirpiklerim bayağı uzadılar. Herkes takma kirpik sanıyor. Yakınlarım ise yeter kullanmayı bırak daha ne kadar uzayacak diyorlar. Ben karar veremedim, hala kullanıyorum. :P Bu arada kirpiklerim uzadıkça yukarı kıvrılmaya başladılar. Kıvırıcı kullanmadan kıvrık kirpiklere sahip oldum.

25 Haziran'ı hatırlayalım
Lumigan

Buda bugün
Lumigan

39 yorum :

 1. Zewzeq, şahane olmuş kirpiklerin! Hemen yarın ben de alıyorum :)

  YanıtlayınSil
 2. süperrrrr..fark cidden ortada...
  senin adına çok sevindim :)

  YanıtlayınSil
 3. göz stajında biz çok şaşırmıştık hoca bu ilacın yan etkisi kirpik uzatır dediğinde.kullanmak aklımıza da gelmişti ama kalıcı renk değişiklikleri gözde yapabiliyor diye kullanmadım şahsen.kirpik yaparken gözden olmayalım:))

  YanıtlayınSil
 4. Çok sağolun. :)

  gizemel, ben sürerken gözüme kaçırmamaya özen gösteriyorum. Şu ana kadar gözümde renk değişikliği yapmadı. Herhangi bir yan etki de görmedim.

  YanıtlayınSil
 5. Gizemel'in yazısını gördüm, bizim biyokimya hocamız da bu ilacı anlatmıştı, ismini sürekli unuttuğum için alamamıştım. Dediğin gibi eyeliner fırçasıyla kullanılırsa sorun olacağını sanmıyorum. Ben de öyle yapacağım zaten :)

  YanıtlayınSil
 6. wawwwhhhh... sabırsızlıkla bende bunu bekliodum son gelişmeleri ve harika olmuş.. bu aşamadan sonra bende almak üzere fikir deiştirdim..

  YanıtlayınSil
 7. vaayy süper olmuş cansuu. bide objektife bakarken kirpiklerinin bi fotosunu koyabilir misin?

  YanıtlayınSil
 8. maşallah çok uzadılar acaba bıraktıktan sonra dökülme yaparmı hani oluyoya bazı ilaçları bıraktıktan sonra etkisini yetirir ?

  YanıtlayınSil
 9. süper yaw
  benim kirpiklerim sık ama çok kısadır . yan etkisinden korktum nasıl sürdüğünü videolu göstersen :)
  bide ne kadardır bu ürün ne kadar gider, yazmış olabilirsin ama ben görmedim.
  sonuç çok başarılı benimde böyle kıvrık kirpiklerim olsa Allahım süper;)
  sevgiler

  YanıtlayınSil
 10. merhaba, kirpiklerinizdeki değişim muhteşem doğrusu size bakıp bende cesaretlendim ilacı aldım ama prospektüsünde yan etkilerde görme bozukluğu ve görme keskinliğinin azalması olabileceği yazıyor birden tırstım doğrusu

  siz gözünüzün içine kaçırmadan eyeliner sürer gibi mi sürüyorsunuz? bir de günde kaç kere kullanıyorsunuz acaba?

  YanıtlayınSil
 11. Bir dahakine objektife bakarken fotomu da koyacağım.

  Damlayı bıraktıktan sonra dökülme yapmıyormuş ama bir süre sonra kirpikler eski hallerine dönüyormuş. Etkisini devam ettirmek için istenen uzunluğa ulaştıktan sonra haftada 1 uygulama yapmak gerekiyormuş.

  Elimde iyi video çeken bir cihaz yok ama webcam ile yapabilir miyim bakacağım. Kullan at eyeliner fırçaları ile eyeliner sürer gibi sürüyorum. Uygulamadan sonra fırçayı atıyorum.

  Bende o tür yan etkiler olmadı ama dediğim gibi gözüme kaçırmadan kirpik diplerime sürüyorum. Zaten o yan etkiler de göze damlatanlarda oluyor sanırım.

  YanıtlayınSil
 12. ay ben mascara gibi sandım :) ok. anladım eyeliner gibi
  ayrıca neden kullan at her kullandıkdan sonra mevcut fırçayı temizlesek kafi değilmi?

  YanıtlayınSil
 13. Bilmiyorum, kullan at fırçayla kullanmamız gerektiğini okuduğum için bu şekilde kullanıyorum. Hatta daha da abartıp her göz için ayrı fırça kullanmamız gerektiği yazıyordu ama ben öyle yapmadım.

  Kullan at fırça daha çok işime geldi. Temizleme derdi yoktu. Üstelik fırçaların 100'lük pakedini 25tl'ye aldım.

  YanıtlayınSil
 14. Canım bende denemeyi düşünmedim değil bu ürünü fakat korktum daha sonra bir anda dökülürlerse diye...
  Ve tatlım kirpiklerin eskiden daha koyu bir siyahmış gibi geldi bana fotoğraf makinesinden ve ışıktan mı kaynaklanıyor yoksa sende renklerinde bir açılma fark ettin mi?

  YanıtlayınSil
 15. Sanırım ışıktan kaynaklanıyor. Son çektiğim resimde kirpiklerim ışıktan parlamışlar biraz. Yoksa renklerinde açılma yok, aynılar.

  YanıtlayınSil
 16. fırçaları nerden aldın?

  YanıtlayınSil
 17. Ebay'de bms*beauty-makeup-supply nickli satıcıdan aldım. 100lük olan ilandan almıştım.

  YanıtlayınSil
 18. merhaba,
  ben kaşlarında bir farklılık yarattı mı merak ediyorum. gürleşme falan?

  YanıtlayınSil
 19. Hayır maalesef yaratmadı. Kaşlarımı biraz uzattı ve dağıttı, iyice beter hale getirdi. O yüzden de artık kullanmıyorum.

  YanıtlayınSil
 20. ya bu arada fiyatı nedir bu ürünün çok pahalı duruyo sanki :))

  YanıtlayınSil
 21. Hiç pahalı değil. Eczanelerden 35tl'ye alınıyor ve bir kutu bir aydan fazla gidiyor.

  YanıtlayınSil
 22. ay çok teşekkürler zewzeq, ben de bi ara yumurcaklarımdan fırsat bulursam alıcam inşallah. deli gibi istiyorum ya :)))

  YanıtlayınSil
 23. Ben de aldım, üstünde 4 haftadan sonra atın diyor. Ama biz göz içine damlatmıyoruz, sence 4 haftadan sonra atmalı mı? Sen yenisini mi aldın 4. haftadan sonra?

  YanıtlayınSil
 24. Hayır yenisini almadım. Zaten 4. haftada şişenin sonuna geliniyor. Her gece kullanımla şişenin içi 1 ay civarında boşalıyor.

  YanıtlayınSil
 25. ya cansu alrkirpiklere de uyguladın mı acaba? ya birde ben bu fırçaları bulamıyorum kullandığımız fırçayı hergün temizlesek falan olmaz mı ya ::((

  YanıtlayınSil
 26. cansu sırf kirpiklerine bakmak için girmeye basladım günde kaç kere bloguna:))) maşallah yaa... muhtesem duruyor bakışlarını bile değiştirmiş resmen...lensler de harika duruyor bu kirpiklerle... bende alıcam, önceleri yan etkilerinden korkuyordum ama sen kaç aydır kullanıyorsun birşey olmadıysa bana da olmaz sonucta sakınan göze çöp batar :P cansu alt kirpiklerine nasıl sürüyorsun eyeliner fırçasıyla?? alt tarafa kalem çeker gibi mi?yani alt göz kapagının içine kalem çeker gibi mi yoksa dışına mı??? anladın umarım anlatamadım ama :s

  YanıtlayınSil
 27. Alt kirpiklerime sürmüyorum. Sürülmesi tavsiye edilmiyormuş. Ama sanırım gözümü kapatınca biraz bulaşıyor çünkü alt kirpiklerimde de biraz uzama oldu.

  YanıtlayınSil
 28. Merhaba,

  Sonuç gerçekten muhteşem görünüyor. Fakat genelde bu tür ürünlerle ilgili sizin de bahsettiğiniz, benim de en çok aklıma takılan kısım şu: Ürünü kullanmayı bıraktıktan sonra kirpikler dökülmüyormuş, ama eski hallerine dönüyorlarmış. Kirpiğin eski haline dönmesi demek, eski kısa kirpiklerimize dönmek demek değil mi? Dökülme olmuyorsa, uzayan bir şey nasıl olacak da eski haline dönecek?

  Kesinlikle size bir tepki göstermiyorum, büyük bir cesaret gösterip ürünü kullanmışsınız(bana göre) ve bunu paylaşıyorsunuz, ki gerçekten güzel bir durum bu. Ama işte bahsettiğim durum çok kafa karıştırıcı.

  sevgiler...

  YanıtlayınSil
 29. valla cansu aynen arkadaşın dediği gibi bende sırf kirpiklerine bakmak için giriyorum :)) bende başladım bir haftayı geçti kullan-at fırça elde edemedim ancak kaliteli bir fırça aldım ve her kullanımdan sonra sabunlu suyla yıkıyorum.bakalım ne olacak bilmiyorum bu 2. hafta!! ayrıca altlara da sürüyorum ben bakalım şimdilik birşey olmadı merakla bekliyorum bakalım :)) bi de cansu taze bi resim koy artık :)))

  YanıtlayınSil
 30. Yorumlar için teşekkürler.

  makyaj, şu şekilde oluyor. Biliyorsun saçta olduğu gibi kirpiklerde de doğal bir dökülme, yenilenme süreci oluyor. Bu saça göre daha yavaş oluyor elbette ama oluyor. İlaç kullanmayı tamamen bırakırsak bu doğal sürecinde dökülen kirpiklerin yerine çıkacak kirpikler normal ilaç kullanmadan önceki boyutunda çıkıyormuş. Bu süreç çok uzun zaman alıyor elbette, bir anda kirpikler kısalmıyor.

  Resmi 26'sında koymayı düşünüyorum çünkü tam 16 haftam dolmuş ve kürüm tamamlanmış olacak. Zaten son fotomdan sonra çok bariz bir değişiklik olmadı.

  YanıtlayınSil
 31. Şimdi daha iyi anladım Zevzeq, teşekkürler çok...

  YanıtlayınSil
 32. kızlar bende öylesine girmiştim siteye ama kirpiklerini görünce günde bi kaç girip bakmaya başladım:Dbenim kirpiklerim kısa bide koparıyom gittikçe azalıyo hint yağı sürüyom işe yarıyo alttan küçükler çıkıyo ama bu kadar etki etmiyo kuzenim doktor telefon açıp sordum bunu hemen evt yan etkileri var war ama sonuçta sen bunu gözüne değil kirpiklerine sürecen dedi ama genede korktum cesaret edemedim bitürlü:D

  YanıtlayınSil
 33. Yan etkileri yok değil, başlarken bunları göze almak gerekiyor. Ben şanslıydım gerçi, hiç yan etkisi olmadı.

  YanıtlayınSil
 34. canscum peki yeni kirpikler çıktımı yoksa var olanlarımı uzattı hani bence haftada bi bunu sürme hint yağı yada badem yağı ile beslenebilir ayrıca rainbow giallo lensin varmı varsa foto paylaşabilirmisin ben rainbow dark green kullanıyom tavsiye ederim sanada benimde gözler koyu güzel duruyo makyaj çekmecene düşmek isterdim:D duygu ben

  YanıtlayınSil
 35. Selam Duygu,

  Olanları uzattı. Kaşlarımda kaş çıkmayan yerlere sürdüm ve hiç yeni kaş çıkartmadı, o yüzden kullanmayı bıraktım. Yani bu ilaç yeni tüy çıkarmıyor ama olanı daha gür ve uzun yapıyor.

  Rainbow Giallo'm eskiden vardı. Bir yerlerde resimlerinin olması lazım ama bulmam gerek.
  Rainbow dark green resmi görmüştüm sanırım, lens olduğu hiç belli olmuyordu resimde ama bayağı koyuydu. Beğenmiştim o zaman..

  Ben makyaj çekmeceme düşmek istemezdim, o kadar karışık ki şu an. Hiç bir şey bulamıyorum. Açar açmaz başıma ağrı giriyor resmen. :D

  YanıtlayınSil
 36. kirpikleremi yoksa kirpik diplerinemi sürülüyor?

  YanıtlayınSil
 37. Kirpik diplerine sürülüyor.

  YanıtlayınSil
 38. merhaba 1 ayda veya 1.5 ayda da fark edilir bir değişimn oluyor mu acaba ?

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. 1 ayda çok belirgin fark olmuyor. Esas etkisi 2. aydan itibaren ortaya çıkıyor.

   Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...